• info@avenweb.com
  • ایران - تهران

چگونه در مرکز توجه مشتریان قرار بگیریم؟ 4 توصیه و راهکار

قرار گرفتن در مرکز توجه، شاید نه فقط برای فروشندگان، بلکه برای همه انسان‌ها جذاب باشد. حال چه سلبریتی باشید، چه یک استاد دانشگاه و چه صاحب یک فروشگاه اینترنتی، قرار گرفتن در مرکز توجه، برای شما لذت‌بخش است. به همان اندازه که این کار لذت‌بخش است، سختی‌ها و چالش‌های خاص خود را هم دارد؛ چالش‌هایی که تنها با راهکارهای مشخص و کاربردی می‌توان از سد آن‌ها رد شد. ما در اینجا قصد داریم تا در قالب چند نکته، نسبت به این چالش‌ها، یک ذهنیت برتر برای شما ایجاد کنیم. پس اگر به قرار گرفتن در مرکز توجه مشتریان علاقه دارید، تا انتها با ما همراه باشید.

کاش جلب توجه مشتریان، همیشه به سادگی دست گرفتن یک بلندگو بود!

نقش سئو و جایگاه شما در صفحه نتایج جستجو

به نظر شما یک مغازه فعال در یکی از خیابان‌های بسیار شلوغ و پر زرق و برق، چگونه می‌تواند موفق به جلب توجه مشتریان شود؟ حتماً پاسخ اغلب شما به این پرسش، داشتن یک تابلوی بزرگ، جذاب و خوب است! اما آیا یک کسب‌وکار یا فروشگاه اینترنتی، می‌تواند تابلوی خودش را داشته باشد؟ در دنیای اینترنت، صفحه نتایج جستجوی گوگل، نقش همان خیابان شلوغ و پر زرق و برق را دارد و تابلوی شما، جایگاه سایت شما در صفحه نتایج جستجو است. هر قدر رتبه بالاتری در این صفحه داشته باشید، تابلوی بهتری برای جذب مشتریان دارید. سئو می‌تواند درست مانند یک تابلوی اثرگذار، صرفاً مخاطبان یا همان مشتریان را به سمت داخل فروشگاه آنلاین شما راهنمایی کند. ما در یادداشتی مجزا، بیشتر به نقش سئو در برتری نسبت به رقبا پرداختیم.

کیفیت طراحی سایت و نقش آن در جلب توجه مشتریان

سئو، مشتریان را از یک جریان عظیم جستجو توسط کاربران غربال کرده و به داخل فروشگاه آنلاین شما راهنمایی می‌کند. اما این پایان کار نیست. اکنون باید برای تداوم ارتباط با آن‌ها و رسیدن به لحظه فروش، اقدامات مؤثری داشته باشید. پس از ورود کاربر به سایت شما، به منظور کنجکاوی یا حتی مستقیماً به قصد خرید، او ساختار و شکل ظاهری سایت شما را مشاهده می‌کند و بر مبنای موضوعاتی مانند سرعت لود شدن صفحه، در مورد آن قضاوت می‌کند. اینجاست که هنر تیم طراحی سایت اهمیت پیدا می‌کند! اگر کیفیت طراحی سایت بالا باشد و بتواند تمام توجه مشتریان را به سمت خود جذب کند، تردیدی نداشته باشید که او سریع و بدون نتیجه سایت را ترک نمی‌کند.

بلندگوی شما در این تجارت شلوغ و پرسرعت، سایت شماست؛ به این خاطر باید در مورد کیفیت طراحی سایت حساس باشید

ایجاد کنجکاوی؛ راهکاری قدیمی اما اثربخش

ایجاد کنجکاوی، راهکار خوبی است که در شبکه‌های اجتماعی اثربخشی بیشتری دارد. هرچند این تنها استراتژی برای جلب توجه مشتریان نیست اما محتواهای ویدیویی که بتوانند حس کنجکاوی را در مخاطب تشدید کنند، می‌توانند به برگ برنده شما تبدیل شوند. البته دستیابی به این هدف اصلاً ساده نیست. شما باید بتوانید نقاط جذاب کسب‌وکار خود را پیدا کنید، ذائقه مشتریان را بسنجید و بتوانید رابطه منطقی بین این دو بخش را کشف کنید. پس از این باید به این اندیشید که چگونه می‌توان با ارائه قطره‌چکانی اطلاعات، توجه مشتریان را جذب پروژه کرد و آن‌ها را در اصطلاح به دنبال خود کشید.

مشتریان ایده‌آل، شما را به رویایتان می‌رسانند؛ رشد سریع‌تر، محبوبیت بیشتر و افزایش سودآوری

از اصل موضوع غافل نشوید؛ مشتریان ایده‌آل خود را پیدا کنید

هرچند به عنوان آخرین نکته به این موضوع می‌پردازیم اما این یکی از اصول ابتدایی است که نباید به هیچ عنوان از آن غافل شد. فراموش نکنید هر تلاش و پروژه‌ای برای جلب توجه مشتریان، بدون شناخت ماهیت مشتریان و درک خصوصیات آن‌ها بی‌نتیجه است. در اولین گام شما باید بدانید که قرار است با چه افرادی ارتباط برقرار کنید و در صدد جلب توجه چه افرادی هستید. درک ذائقه مشتریان علاقمند به حیطه فعالیت شما، به جهت‌دهی‌های کلی و استراتژی‌های جزئی شما برای جلب توجه مشتریان، به طور جدی کمک می‌کند. لازمه ارتباط خوب با هر فردی، درک انتظارات، اخلاقیات و رویکردهای او نسبت به موضوعات مختلف است.

برچسب گذاری شده : /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *