• info@avenweb.com
  • ایران - تهران

چگونه مرسولات فروشگاه آنلاین را مدیریت کنیم؟

مدیریت یک فروشگاه آنلاین، یک وظیفه سخت و پیچیده خواهد بود که همواره با چالش‌های متعددی مواجه است. شیوه عبور از این چالش‌ها و تبدیل تهدیدها به فرصت، همان چیزی است که باعث می‌شود تا بین اعتبار و شهرت برندهای مختلف فروشگاه آنلاین، تفاوت و اختلاف ایجاد شود. شما به عنوان مدیر یک فروشگاه آنلاین هر قدر در عبور از چالش‌های متعدد بهتر عمل کنید، بدون تردید اعتبار بیشتری بدست می‌آورید. اما یکی از چالش‌های بسیار مهم و حیاتی که در اداره فروشگاه باید به‌خوبی با آن مواجه شوید، مسئله مدیریت مرسولات در این دسته از فروشگاه هاست.

اولین سنگر در برابر مشکلات؛ کیفیت در طراحی سایت

اولین سنگری که در برابر ایجاد مشکل برای سیستم ارسال کالا و مرسولات آنلاین در اختیار دارید، شیوه طراحی سایت است. شما باید از همان اول در همکاری با یک تیم توانمند، شیوه طراحی سایت را به گونه‌ای انجام دهید که امکان پایش بلادرنگ مراحل آماده‌سازی و ارسال کالا را داشته باشید. طراحی سایت البته باید به گونه‌ای باشد که با یک سطح دسترسی خاص، امکان نمایش اطلاعات به کاربران را هم داشته باشد. در صورت موفقیت‌آمیز بودن طراحی سایت، شما می‌توانید مدیریت ارسال‌ها را به صورت برخط انجام دهید و بررسی کنید که هر کالا در چه مرحله‌ای از پروسه ارسال است.

برنامه‌ریزی و زمانبندی دقیق برای فروشگاه آنلاین

در کنار نبوغ و هوشمندی در طراحی سایت، مسئله دیگری که نباید از آن غافل شد، لزوم داشتن برنامه دقیق است. شما باید هم یک برنامه کلی‌نگر برای مرسولات فروشگاه آنلاین داشته باشید و هم بتوانید برنامه‌های جزئی و مورد خاص را با آن تطبیق دهید. به عنوان مثال باید در یک برنامه ثابت روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه را برای تحویل کالا به پست در نظر بگیرید و در کنار آن با جزئیات تعیین کنید که هر کالایی قرار است در کدام‌یک از این روزها ارسال شود. البته این صرفاً یک مثال ساده از مدیریت زمانی شیوه ارسال مرسولات فروشگاه آنلاین است و برای برنامه‌ریزی دقیق، قطعاً مسیر سخت‌تری در پیش دارید.

از تمام ابزارها، به شرط سریع بودن، استفاده کنید

لزوم هم‌افزایی با پست و شرکت‌های حمل‌ونقل

ما بارها بر این موضوع تأکید کرده‌ایم که شبکه‌سازی و ارتباط مؤثر با سایر کسب‌وکارها، یک اصل کلیدی برای موفقیت فروشگاه آنلاین است. به صورت دقیق و خاص در مورد مدیریت مرسولات فروشگاه آنلاین، شما باید بتوانید با پست و شرکت‌های حمل‌ونقل از جمله تیپاکس یک رابطه مثبت و مداوم را شکل دهید. تنها در این صورت است که می‌توانید از حداکثر ظرفیت‌های این سرویس‌ها استفاده کنید. و با بیشترین حد از هماهنگی، سفارش مشتریان را به دست آن‌ها برسانید. اگر بتوانید توافقنامه‌هایی با این آژانس‌های حمل‌ونقل کالا منعقد کنید، بدون تردید سطح مدیریت مرسولات توسط فروشگاه آنلاین شما، بالاتر خواهد رفت.

هر قدر در ارسال کالا کیفیت و سرعت بیشتری نشان دهید، مشتریان وفادارتری خواهید داشت

صداقت با مشتریان برای ایجاد حس رضایت

اصلی‌ترین نارضایتی مشتریان در خرید از فروشگاه آنلاین، دیر رسیدن کالاست. اغلب مشتریان بیش از آنکه به طولانی بودن زمان ارسال کالا اعتراض داشته باشند، در مورد بی‌نظمی و عمل نکردن به برنامه زمانی شکایت دارند. پس بهتر است در کنار اینکه برای افزایش کیفیت ارسال کالاها توسط فروشگاه آنلاین خود تلاش می‌کنید، حتماً در مورد زمان تحویل کالا به دست مشتریان صادق باشید. با وعده‌های زمانی خلاف واقع، صرفاً نارضایتی مشتریان را افزایش می‌دهید.

برچسب گذاری شده :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *